SHL odznaczone prestiżową nagrodą M. Scott Myers: SIOP 2018

Zespół SHL odpowiedzialny za stworzenie innowacyjnego rozwiązania LeaderEdge został nagrodzony za zwiększenie trafności identyfikacji i rozwoju najlepiej dopasowanych liderów oraz za badania na temat wyzwań biznesowych, które wpływają na wyniki liderów.

Badacze i eksperci ds. talentu z SHL, zostali odznaczeni prestiżową nagrodą M. Scott Myersa przez organizację Society for Industrial and Organizational Psychology (SIOP).

Nagroda jest efektem intensywnych prac SHL nad stworzeniem i rozwojem rozwiązania LeaderEdge do selekcji, rozwoju i zarządzania sukcesją liderów. LeaderEdge pomaga firmom nazwać i nadać ważność wyzwaniom, którym sprostać muszą liderzy w tych organizacjach a następnie ocenić dopasowanie lidera do konkretnej roli.

Zespół SHL przeprowadził trwające ponad 3 lata badania 9 000 liderów w 85 globalnych firmach. Badania pokazały, że wyzwania kontekstowe, specyficzne dla każdego stanowiska liderskiego (jak np. zwiększanie udziału w rynku czy zarządzanie fuzjami i przejęciami), są bardzo często ignorowanymi acz bardzo istotnymi predyktorami sukcesu liderów. Z wstępnej listy ponad 300 wyzwań, zespół SHL wyselekcjonował 27 kluczowych faktorów potrafiących przewidzieć sukces lidera.

Bazując na wynikach swoich badań, zespół stworzył rozwiązanie LeaderEdge, które łączy najlepsze na rynku narzędzia predyktywne oraz analityczne oferowane przez SHL  by obiektywnie zmierzyć atrybuty liderskie oraz doświadczenie lidera by dopasować go do konkretnej roli, w której ma największe szanse sukcesu.

„Wiedza o tym jak istotne są wyzwania kontekstowe zmienia podejście organizacji do selekcji i rozwoju liderów” mówi dr Mark Van Buren, kierownik zespołu SHL. „Nasze badania walidacyjne pokazują, że oceniając wyzwania kontekstowe jesteśmy w stanie otrzymać 3krotnie lepsze dopasowanie kandydata niż w przypadku standardowego podejścia do przywództwa”

Prezes SHL, Andy Bradshaw powiedział: „To niezwykły zaszczyt otrzymać prestiżową nagrodę SIOP. Jestem bardzo dumny z naszego zespołu, którego ciężka praca została doceniona. Jako wiodący globalny dostawca rozwiązań talentowych naszym celem jest ciągły rozwój wiedzy na temat ludzi w organizacji. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom takim jak Leader Edge, pomagamy firmom w podejmowaniu pewnych decyzji talentowych co przekłada się na namacalne wyniki biznesowe”.

Chcesz wiedzieć więcej o rozwiązaniu Leader Edge? Kliknij tutaj

 

Autor: Konrad Kubacki

    UDOSTEPNIJ

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI