Nie taki test straszny, jak się wydaje

Co pewien czas do biura SHL Polska napływają maile od osób, które są w trakcie rekrutacji i w związku z tym muszą wypełnić test SHL. Kandydatom bardzo zależy na otrzymaniu przykładowych testów, na których mogliby poćwiczyć i odpowiednio się do nich przygotować, aby uzyskać jak najlepszy wynik.

Wobec tego, chcielibyśmy przekazać  kilka wskazówek i uwag dotyczących testów, które mogą okazać się przydatne.

Przede wszystkim, należy sobie uświadomić, że testów nie należy się bać i podejść do nich z przekonaniem, że dam radę. Jak mawiał były Prezydent Republiki Południowej Afryki, Nelson Mandela: „Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione”.

Narzędzia psychometryczne badają zdolności i kompetencje kandydatów a uzyskane wyniki rozpatrywane są pod względem posiadanych predyspozycji na dane stanowisko.

Najczęściej testy wypełniane są online poprzez zalogowanie się na platformę, po wcześniejszym uzyskaniu danych dostępowych. W ten sposób można wykonać je w dowolnym miejscu. Taka forma rekrutacji pozwala zaoszczędzić czas na dojazd do firmy pracodawcy a także daje kandydatowi możliwość  do stworzenia sobie optymalnych warunków do wypełnienia testów. Zwykle po uzyskaniu wyników kandydata, rekruter decyduje czy daną osobę zaprosić do kolejnego etapu rekrutacji.

Najlepszym sposobem przygotowania się do testów niewątpliwie jest:

 • bycie wypoczętym
 • zapewnienie sobie wygodnego miejsca w ciszy i spokoju
 • uważne przeczytanie instrukcji
 • wykorzystanie w pełni przeznaczonego czasu do wypełnienia testów
 • wypełnienie testu w pełni swoich możliwości
 • zachowanie pozytywnego myślenia, gdyż test może okazać się przepustką do nowej pracy, ale również może okazać się ciekawym doświadczeniem i sprawdzeniem swoich zdolności i tak należy go traktować.

Po więcej informacji o testach SHL zapraszam na naszą stronę: http://shl.com.pl/informacje-o-narzedziach/

 

Autor: Wirginia Wiesiołek

  UDOSTEPNIJ

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI