DHL

O kliencie

title decoration

Jeden ze światowych liderów w dostarczaniu rozwiązań związanych z przewozem przesyłek i logistyką. Działa w segmencie międzynarodowych przesyłek kurierskich. Ma ono zasięg ogólnoświatowy i posiada oddziały w ponad 220 krajach.

Wyzwanie

title decoration

Do swojego nowego programu zatrudniania absolwentów, DHL pragnęło stworzyć proces aplikacji i selekcji on-line. Program miał być wdrożony w Europie, na Środkowym Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Trwający 18 miesięcy program składa się z trzech sześciomiesięcznych naborów pracowników na stanowiska związane z zarządzaniem operacyjnym. Rekrutacja może dotyczyć dowolnej dziedziny z różnorodnych obszarów biznesowych pokrywanych przez DHL, m.in. opieki zdrowotnej i technologii, usług ukierunkowanych na klienta, handlu detalicznego, mody, przemysłu oraz motoryzacji.

Rozwiązanie

title decoration

Nowy proces aplikacji i selekcji został uruchomiony zgodnie z rekomendacjami SHL. Absolwenci składali podania o pracę przez stronę DHL.Następnym krokiem było podejście do testu indukcyjnego oraz Kwestionariusza Osobowości Zawodowej OPQ. Ostatnim etapem było przeprowadzenie oceny metodą Assesment Centre. Elementami AC była rozmowa oparta na kryteriach oraz ćwiczenie grupowe.

Rezultaty

title decoration

Wykorzystanie doświadczenia firmy SHL i jej doradztwa przy wyborze właściwych narzędzi oceny kompetencji w połączeniu z nowym procesem rekrutacji dało DHL silną pozycję przy wyszukiwaniu największych talentów wśród absolwentów. Zastosowanie narzędzi i rozwiązań SHL pozwoliło na Wybór absolwentów posiadających kompetencje niezbędne do osiągnięcia sukcesu w DHL. Udało się zredukować czas zatrudnienia, a ilość zatrudnianych osób znacząco wzrosła

Skontaktuj się z nami


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI